CNZ Burak Kimdir?

CNZ Burak Kimdir?
Yayınlama: 01.12.2022
233
A+
A-

Açtığı Hatay Medeniyetler Sofrası lokanta zincirin sahibi Burak Özdemir, farklı yörelerin yemeklerini kamera karşısında gülümseyerek ve bol malzeme kullanarak gösterisini sunuyor. Bunları sosyal medya platformlarda yayınlayarak kısa zamanda biri fenomen oldu.

CNZ Burak kimdir?

İnternetten CZN Burak olarak tanıdığımız Burak Özdemir şef ve lokantacığın yanı sıra birde internet fenomeni. Aslen Hatay Yoncakaya köyünden olsa da 24 Mart 1994 yılında İstanbul’da Doğdu Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinden eğitimini tamamlamıştır. Babası İsmail Özdemir, annesi Didem Bozbura’ dır dır.

İlk olarak dedesinin lokantasında çalışarak bu işi öğrenen Burak Özdemir, 2009 yılında babasının desteği ile Aksaray’da Hatay medeniyetler lokantası adında bir kebapçı yeri açar ve kısa zamanda farklı şubeleri açılarak lokanta zinciri oluşturulur.

 

Fenomenin sosyal medyadaki en belirgin özelliği gözlerini kameradan ayırmadan yemek yapmasıdır.

Burak Özdemir, daha önce verdiği bir röportajın da sosyal medyada kullandığı CZN isminin nerden geldiğini şöyle anlattı; Laleli’de babamın Cinzano adında tekstil firması vardı. Rus misafirlerimiz ‘Cinzano’ diyemiyor, dilleri dönmediği için hep Cezene diyorlardı. O dönem yaramazdım, başka yerlerde çalışıyordum. ‘Zengin çocuğusun, onun bunun yanında ne işin var?’ diyen bile vardı. Osmanbey’de bir konfeksiyon firmasında çalışıyordum. Günde beş sefer depodan malları alıp el arabasıyla taksim ve osmanbey’e bakıyordum. Bana ‘Cezen’ deyin’ diyordum. CZN, cezene’nin kısaltılmasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.