Yüzdeki Siyah Noktaları Temizlemek İçin Maske

Yüzdeki Siyah Noktaları Temizlemek İçin Maske
Yayınlama: 19.02.2023
9
A+
A-

Siyah noktalar görünüşümüzü olumsuz etkileyen yaygın cilt sorunlarından biridir. Özellikle yüzdeki siyah noktalar yüzünden kendisini kötü hisseden çok sayıda insan vardır. Evde siyah nokta temizliği yapmak mümkün. Dış görünüşümüzü olumsuz etkileyen ve güzelliğimizi gölgeleyen yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için neler yapmamız gerektiğine isterseniz kısaca bir göz atalım.

Yüzdeki Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle yüzümüzü güzelce temizlememiz gerekiyor. Yüz temizliğinizi yapmak için cilt tipinize en uygun olan temizleyicileri kullanmalısınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonrada havlu ile nazik bir şekilde kurulamalısınız.

Ciltte bulunan ölü derilerin atılması konusunda peeling çok işe yaramaktadır. Peling sayesinde cildinizi derinlemesine temizlemiş de olursunuz. Peeling işlemi cilt gözeneklerinin açılmasına neden olduğu için, sivilce ve siyah noktaların yok edilmesine de katkıda bulunmaktadır.

Buhar banyosu da siyah noktalarınızdan kurtulmanızı sağlayabilecek çok etkili bir yöntemdir. Bir kabın içerisine sıcak su koyun ve içine birkaç damla gül yağı ekleyin. Yüzünüzü suyun buharını tutun. Bu işlem sayesinde gözenekleriniz ve siyah noktalarınız temizlenmek için en uygun duruma gelmiş olurlar. Buhar banyosunun hemen ardından cilt süngeri kullanarak gözenek ve siyah noktalarınızın üzerini hafif bir şekilde ovalaya bilirsiniz. Yapmış olduğunuz ovalama sayesinde siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki siyah noktalar için maske tariflerinden de yararlanabilirsiniz. Siyah noktalar için çok sayıda maske tarifi bulunmaktadır. Cilt tipinize en uygun maskeyi belirledikten sonra seçtiğiniz maskeyi yapabilir ve siyah noktalardan kurtulma yolunda bir adım daha atabilirsiniz.

Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Yüzünüzde siyah nokta  sorununuz varsa ve bunları bir anda tırnaklarınızla sıkarak yok etmeyi düşünüyorsanız çok büyük hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü yüzdeki siyah noktalardan bu şekilde kurtulmaya çalışırsanız cildinize zarar verebilirsiniz. Sivilcenin tıbbi ismi olan akne gençlerin en çok yaşamakta olduğu sorunların başında gelmektedir. Özellikle yanak bölgesinde, sırt ve alın kısmında çok fazla görülmektedir. Yağ bezlerinin bir hastalığı olan sivilceler, oluşacak olan siyah noktaların habercisidir. Sivilce ve siyah noktalar temiz olmayan bir cildi işaret etmektedir. Bu sorunlardan kurtulmak için cilt temizliğine gereken önemin verilmesi gerekmektedir.

Yağ bezleri sebum ismi verilen bir madde salgılamaktadır. Özellikle ergenlik döneminde sebum salgısı artış gösterir ve ciltte bulunan gözenekleri tıkar. Gözeneklerin tıkanması öncelikle sivilcelerin, sonrasındaysa siyah noktaların oluşmasına neden olmaktadır. Siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmak için şimdi sizlerle paylaşacağımız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için ilk önce cildinize uygun olan bir temizleme jeli ile cildinizi kirden arındırmalısınız. Daha sonra cildinize yağsız bir losyonla masaj yapıp rahatlatmalı ve buhara hazır hale getirmelisiniz. Siyah noktalarınızın yoğunluğunu ve yaşınızı dikkate alarak cildinize uygulayacağınız buharın süresini belirlemeniz gerekmektedir. Buhar uygulamasının sonrasında cilde uygulanan gözenek açıcı jelin etkisini gösterebilmesi için, bir süreliğine bekleyip siyah noktaların temizlenme işlemine geçebilirsiniz. Siyah noktaları temizledikten sonra cildinize gözenek sıkılaştırıcı jel sürüp, cildinize uygun olan bir maske yapmalısınız. Yüzdeki siyah noktalar için maske sonrasında cildinizi tonikleyerek dinlenmeye bırakabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için cildinize iyi bakmanız ve temiz tutmanız yeterli olacaktır.

siyah nokta temizlemek için maskeler

Siyah Nokta Temizliği

Yüz üzerinde bulunan siyah noktalar kadınların kabusu. Genç yaşlardan itibaren sivilceler ve siyah noktalar pürüzsüz cilt yapınızı bozmaktadır. Siyah noktalar konusunda bilinen yanlış şeyler sorunların daha da büyümesine , ciltte iz ve yaraların kalmasına neden olmaktadır. Siyah noktaları temizleme işleminde dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacak olursak;

Siyah nokta temizlemeden önce mutlaka elinizi ve yüzünüzü iyi bir şekilde yıkamalısınız.

Ciltte siyah noktaları temizlerken yapılan en büyük hata tırnak ile siyah noktanın sıkılmasıdır. Siyah nokta temizlerken mutlaka eldiven kullanmalısınız.

Siyah nokta temizleme işleminden önce cilt gözeneklerinizi açmanız sizin yararınızadır. Bunu buhar uygulayarak ya da banyo yaparak yapabilirsiniz.

Siyah noktaları işaret parmağınızla sıkmaya özen gösterin.

İnatçı siyah nokta için yapmanız gereken yoğun şekilde sıkmak yerine parmağınızla oynatarak çıkarmaktır.

Siyah nokta sıkma işleminden sonra yüzünüzü soğuk yada sıcak suyla yıkamak yerine ılık su tercih edin.

Siyah nokta sıkma işlemi bitişinde nemlendirici kullanın.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir Doğal Yolla

Siyah noktalar deri altında yağ topaklanmalarının olması ve bu topaklanmaların ciltte tıkanıklık oluşturması ile meydana gelir. Siyah noktalar gelecek olan sivilcelerinde habercisidir. Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle temiz bir cilde sahip olmak gerekiyor. Cilt temizliğine özen gösterilmezse sağlığı yitiren ciltte siyah noktalar oluşmaya başlıyor. Özellikle burun ve alın bölgesinde ortaya çıkan siyah noktalar kişinin aşırı derecede rahatsızlık duymasına sebep olabiliyor. Siyah noktaları cildi hazırlamadan kuru kuruya sıkarak temizlemeye çalışmak yapılan en büyük hataların başında geliyor. Cilt kuru olduğu halde siyah noktaları sıkmak cilt yüzeyinde ve altında kalıcı hasarların oluşmasına neden olabiliyor.

Bu yüzden siyah noktaları sıkmadan önce cildinizi buhara tutarak nemlendirmeniz ve sonrasında siyah noktaları sıkmak çok daha doğru bir yaklaşım olur. Yinede siyah noktalara kesin çözümler arıyorsanız, siyah noktalarınızı sıkmak yerine yağlı gıdalardan uzak durarak sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanarak işe başlayabilirsiniz. Cilt temizliği konusuna önem verir ve cilt temizliği yapmayı ihmal etmezseniz kısa sürede siyah noktaların gözle görülür şekilde yok olmaya başladığını sizlerde göreceksiniz. Siyah noktalara son vermek için cilt tipinize en uygun siyah nokta maskesi ile bu süreci dahada kısaltmak yine sizlerin elinde.

Siyah noktalar, yüzdeki siyah noktalar için maskesiyah noktalara çözümler, cilt bakımı ve siyah noktalardan kurtulmanın yolları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için, sürekli güncel tutulan sitemizde yer alan diğer yazıları okumanızı tavsiye ederiz.

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Siyah noktalar çok yaygın bir cilt hastalığıdır. Yağlı ciltlerde çok daha fazla rastlanır. Siyah noktalara kesin çözüm getiren pek çok yüzdeki siyah noktalar için maske vardır. Ancak yüzdeki siyah noktalar için maske kullanmadan önce cildinize en uygun olan maskeyi bulmanız ve onu kullanmanız çok önemlidir. Siyah noktalara çözümler ararken, çok daha ciddi sorunlar yaşamamak için doğru adımların atılması çok önemlidir. Siyah noktalar için peeling yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Peeling jellerinin içerisinde bulunan granüller siyah noktalar sorunu için çözüm olabilmektedir.

Bu granüller siyah noktaların dışarı atılmasını sağlamaktadır. Siyah noktalar için peeling yapmak istiyorsanız evinizde bulunan bir yüz kremine biraz pirinç ve irmik ekleyerek uygun karışımı elde edebilirsiniz. Siyah noktaları temizlemek için bu karışımı yumuşak ve dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika bu uygulamaya devam edin ve sonrasında yüzünüzü durulayın. Bu karışım sayesinde siyah noktaları temizlemek hiçte zor olmayacaktır. Siyah noktalara son vermek ve sağlıklı bir cilde kavuşmak aslında hiçte zor değildir. Siyah noktalar için en iyi çözüm cilt sağlığını tekrar kazanmaktan geçmektedir. Cilt bakımı yapmayı ihmal etmez ve cildinize yeterince önem verirseniz, sivilce ve siyah noktalara elveda diyebilirsiniz.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalar için birçok çözüm önerisinin olmasının nedeni, siyah noktalar sorununun çok yaygın olmasıdır. Siyah noktalar için kullanılan birçok yüzdeki siyah noktalar için maske vardır. Şimdi sizlerle paylaşacağımız siyah nokta maskesi ile siyah nokta sorunundan kısmen de olsa kurtulmanızı diliyoruz.

Yüzdeki Siyah noktalar için maske yapımı için gereken malzemeleri temin etmekte çok fazla zorlanmazsınız. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, siyah nokta maskesi yapımı için yeterli olacaktır. Malzemeleri krem kıvamına gelene kadar karıştırdığınızda siyah nokta maskesi hazır demektir. Bu maske tarifi Türk kahvesi maskesi olarak da bilinmektedir. Karışımı göz ve göz çevrenize değdirmeden yüzünüze uygulayın. Sürme işlemini yumuşak ve dairesel hareketlerle yapmanızda yarar var. Yüdeki siyah noktalar için maskeyi yüzünüzden soğuk su ile yıkayarak çıkarabilirsiniz.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Bal Maskesi

Yüzdeki siyah noktalar için bal maskesi yapmayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz ve cilt bakımını önemsiyorsanız yüzdeki siyah noktalar için bal maskesi yaparak hem cilt bakımı yapabilir hem de siyah noktalar gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Bal doğru şekilde kullanılması halinde cilt bakımı, el bakımı ve saç bakımı konularında olağanüstü katkılar yapmaktadır. Doğal antibiyotik özelliği sayesinde vitamin deposu haline gelen baş mineral ve protein açısından çok zengindir. Hücre yenilenmesine yadsınamaz katkılar yapmaktadır.

Bal maskesi, siyah nokta maskeleri arasındaki yerini kolaylıkla almayı başaran bir maske tarifidir. En yaygın cilt hastalığı olan siyah noktalar sorunu için müthiş bir yardımcıdır. Cildi besleyerek nem kazanmasını sağlayan bal maskesi, cilt temizliği konusunda harika sonuçlar vermektedir. 3 yemek kaşığı balı yüzünüzdeki siyah noktalar için kullanır ve üstlerine sürerseniz siyah noktalar sorununu çözmek için etkili bir hamle yapmış olursunuz. Cildinizde çok fazla leke bulunuyorsa balın içine biraz susam yağı katmalısınız. Karşımı yüzünüzde 15 dakika beklettikten sorma ılık suya batırdığınız bir pamuk ile karışımı yüzünüzden silerek çıkarabilirsiniz.

Siyah noktalaryüzdeki siyah noktalar için maske ve siyah noktalar ile ilgili birçok konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sitemizde yer alan diğer yazılarda okumanızı tavsiye ederiz.

Yüze bal maskesi: Yüzde meydana gelen çöküntülere karşı çok etkilidir. Kırışıklıkların giderilmesi içinde kullanılır. Fayda sağlaması için cildinizde yaklaşık 1 saat kalması gereken bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Bal maskesi için gereken malzemeler:

 • Civanperçemi çiçeği
 • Bir çorba kaşığı zeytinyağı
 • Yarım fincan limon suyu
 • Bir tatlı kaşığı bal
 • Çırpılmış yumurta sarısı

Bal maskesi nasıl yapılır?

Civanperçemi çiçeğini saf suda yaklaşık on dakika kadar kaynatmalısınız. Kaynatma işleminden sonra sıkarak suyunu güzelce süzmelisiniz. Bir fincan kadar suyu soğutmalısınız. Elde ettiğiniz posayı ezdikten sonra içine bir çorba kaşığı zeytinyağı, yarım fincan kadar limon suyu, bir tatlı kaşığı kadar bal ile çırpılmış yumurta sarısını ilave edip iyice karıştırmalısınız. Karıştırma işlemini yaptıktan sonra, hazırladığınız bu karışıma soğuk civanperçemi suyunu ilave etmeli ve karışım maske kıvamına gelene kadar yulaf unu eklemelisiniz.

Çöküntülere ve kırışıklıklara iyi gelen bal maskesisayesinde daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Bezelye Maskesi

Yüzdeki Siyah Noktalara Doğal Çözüm

Güzel bir görünüme sahip olmanın yolu ışıl ışıl ve canlı bir cilt yapısına sahip olmaktan geçiyor. Cilt dokumuz sağlıklı ve canlı olursa görüntümüz de bir o kadar güzelleşiyor. Cilt dokusu için yapılmakta olan çok sayıda maske tarifi vardır. Bu maske tarifleri arasında bezelye maskesi sıklıkla tercih edilen maskeler arasındadır. Bezelye maskesi cilt dokusunun sağlıklı olmasına katkı sağlar. Sivilce ve yüzdeki siyah noktalar gibi cilt sorunlarına karşıda koruyucu olarak görev yapar. Cildi temizleyerek yüzde siyah noktalar ya da sivilcelerin oluşmasını engeller.

Bezelye maskesi için gerekenler:

 • Bir miktar un.
 • Üzüm pekmezi.
 • Yarım fincan kadar ayçiçeği yağı.
 • İki su bardağı bezelye(taze olmalı)
 • Bir yumurta akı.

Bezelye maskesi yapmak için ilk önce bezelyeleri ezmelisiniz. Ezme işleminden sonra elde ettiğiniz ezilmiş bezelyeleri üzüm pekmezi ile karıştırın. Karıştırdıktan sonra içerisine yarım fincan ay çiçeği yağı ile yumurta akını ekleyin. Karışım maske kıvamını alana kadar un ekleyin ve karıştırmayı sürdürün. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyin. Sonrasında maskenin fazlalıklarını ovarak temizleyebilirsiniz. Bezelye maskesi gece yatmadan önce uygulanması gereken yüzdeki siyah noktalar için maske tarifleri arasındadır.

Maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkamadan yatmalısınız. Sabah uyandığınızda yüzünüzü su ile yıkamanız gerekiyor. Bezelye maskesi sayesinde güzel bir cilt sahibi olabilirsiniz. Siyan nokta ve sivilcelerinde önüne geçmenizde katkısı büyük olacaktır. Yüzdeki siyah noktalar sağlıksız ciltlerde sıklıkla görülmektedir. Siyah noktalar sivilcelerin de habercisidir. Bezelye maskesi sayesinde cilt sağlığınızı koruyup, yüzdeki siyah noktalar ve sivilcelerin oluşmasını en baştan engellemiş olursunuz.

Bezelye maskesinin faydaları nedir? Bezelye maskesi cilt dokunuzun parlaklık kazanmasına, ışıl ışıl olmasına yardımcı olur.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Çilek Maskesi

Yüzdeki siyah noktalar için çilek maskesi, kuru ciltler için harika bir maske tarifi olmayı sürdürüyor. Cildin canlı görünmesini sağlayan çilek maskesi, kuru ciltleri beslemeye devam ediyor. Kırışıklıklar gibi sorunlara karşı olan etkisi ile cilt sağlığına büyük katkılarda bulunuyor. En yaygın cilt problemlerinden olan siyah noktalar ve sivilcelere karşıda koruyucu görevi yapıyor. Evde doğal yüzdeki siyah noktaları yok etmek için maske tarifi arıyorsanız, çilek maskesi aradığınız tarif olabilir. Çilek maskesi ile diri bir cilde kavuşabilirsiniz.

Çilek maskesi için gereken malzemeler:

 • İki çorba kaşığı yoğurt.
 • Bir yumurta sarısı.
 • Yulaf unu.
 • Bir avuç çilek. (Taze olmalı)

Çilek maskesi yapmak için yulaf unu ile bir avuç taze çileği uygun bir kabın içerisinde güzelce karıştırın. Karışıma bir yumurta sarısı ve iki çorba kaşığı yoğurdu çırparak ilave edin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırmayı sürdürün. Sardunya yağı ilave ederek karışımın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Kırışıklıklar ile siyah noktalar sorununa son vermek istiyorsanız çilek maskesini denemelisiniz. Siyahnoktalar ve sivilcelere karşı etkili olan bu maske tarifi ile, daha güzel ve canlı bir bir cilde kavuşabilirsiniz.

Çilek maskesi nasıl hazırlanır?

Kuru ciltler için ideal olan çilek maskesini hazırlamak için bir avuç taze çileği, bir kabın içerisinde yulaf unu ile karıştırarak güzelce eziyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımın içerisine, bir adet yumurta sarısı ve 2 kaşık yoğurdu çırparak ekliyoruz.  Krem kıvamına gelene kadar karıştırmayı sürdürüyoruz. Güzel kokmasını istiyorsanız karışımın içerisine sardunya yağı ekleyebilirsiniz.

Çilek maskesinin faydaları:

Kuru cilt maskesi tarifi arayanlar için çilek maskesi faydalı ve besleyici özelliği ile öne çıkan bir maske tarifidir. Kuru ciltler için idealdir. Kırışıklıkların giderilmesine olumlu katkıda bulunur. Cildin toplu ve canlı görünmesini sağlar.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Havuç Maskesi

Yüzdeki siyah noktalar için maske tarifi arıyorsanız havuç maskesi aradığınız maske tarifi olabilir. Havuç maskesi, yıpranmış ve zarar görmüş ciltleri onarma konusunda başarılı bir maske tarifidir. ve Cildin asit-baz dengesini de sağlamaktadır. Havuç maskesi siyah noktalar için bir kalkan vazifesi görür. Cilt bakım maskeleri arasında bulunan havuç maskesi, sıklıkla görülmekte olan ve genel bir cilt sorunu haline gelen sivilce ve akneye karşı fayda sağlamaktadır. Sivilce oluşumuna neden olan siyah noktaların cildimize yerleşmesini engellemektedir.

Yüzdeki siyah noktalar için maske yapmak için gereken malzemeleri rahatlıkla temin etmeniz mümkün. Maske tarifi için rendelenmiş havuçtan sağlanan 2 yemek kaşığı havuç suyu, bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, üç damla limon ve bir yemek kaşığı bal gerekmektedir. Siyah noktalar ve sivilcelere karşı havuç maskesini hazırlamak için malzemeleri iyice karıştırmanız yeterlidir. Maske tarifi karıştırma işlemi sonunda hazır duruma gelecektir. Yumuşak hareketlerle cildinize uygulamaya başlayabilirsiniz. Cildinize uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakikanın sonunda ılık su ile cildinizi yıkayın ve sivilce ve yüzdeki siyah noktalar maskeyi cildinizden çıkarın.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Yumurta Maskesi

Yağlı cilt tipine insanlarda her ne kadar daha fazla görülse de, siyah nokta ve sivilceler genel bir cilt problemidir. Ortaya çıkmak için yağlı cilt tiplerine ihtiyaç duymazlar. Sağlıklık ve bakımsız cilt tiplerinde de kendilerini gösterirler. Bu yüzden doğal cilt bakımı yapmak ve cilt sağlığını korumak çok önemlidir. Yüzdeki siyah noktalara meydan vermemek için düzenli bir şekilde cilt bakımı yapılmalıdır.

Cilt bakımı yapmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bu yollardan en çok tercih edilenlerden biride evde doğal cilt bakımı yapmaktır. Cilt tipine uygun maskeler ile yapılan bu doğal cilt bakımı sayesinde cilt sağlığının korunması hedeflenmektedir.

Yumurta maskesini cildinize sürerken göz ve dudak çevresine sürmemeye özen göstermelisiniz. Maskeyi yüzünüzü uyguladıktan sonra 15 dakika beklemeli ve bu sürenin sonunda ılık su kullanarak yüzünüzü yıkamalısınız. Siyah noktalar sorununa karşı etkili olan bu maske tarifi sayesinde evinizde doğal cilt bakımı yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Siyah noktalar için olduğu kadar cilt sağlığı içinde faydalı olan bu maske tarifi ile daha sağlıklı bir cilde kavuşmanız mümkün olmaktadır. Parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız yüzdeki siyah noktalar için yumurta maskesi tarifini deneyebilirsiniz.

Yumurta maskesini hazırlamak için bir yumurtanın beyazı ile bir yemek kaşığı un gerekmektedir.

Yumurta maskesi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Yumurta maskesini elde etmek için bir yumurtanın beyazı ile bir yemek kaşığı unu güzelce çırpmanız yeterli olacaktır. Elde ettiğiniz bu karışımı, göz çevreniz ve dudaklarınıza yaklaşmadan cildinize yumuşak hareketlerle sürmelisiniz. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Yumurta Maskesinin Faydaları? 

Bu maskenin yardımıyla cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yumurta maskesi göz çevresine ve dudaklara sürülmez. Karışımı yüzünüze sürerken göz çevrenize yaklaşmayın ve dudaklarınıza sürmeyin.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Yulaf Ezmesi Maskesi

Yulaf ezmesi maskesi yapımı oldukça kolay bir maskedir. Bu maske ile cilt güzel bir şekilde temizlenir ve siyah noktaların yok edilmesi sağlanır. Yulaf ezmesi maskesi cildin fazla yağlanmasını engeller. Bu sebepten dolayı yulaf maskesinin kuru cilt yapısına sahip kişiler tarafından kullanılmaması daha uygundur.

Öncelikle pişirdiğiniz yulafları süzüp güzelce ezin. Bu işlemi yaptıktan sonra yulaf ezmesini gözaltı çevresi hariç yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Beklerken yüzünüzü fazla hareket ettirmemeye özen gösterin. 15 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Kurulama işlemini yumuşak hareketler ile yapın.

Bu maske Yağlı bir cilde sahip olanlar için oldukça faydalı bir maskedir. Yüzdeki siyah noktalara karşıda çok etkilidir.

Hassas bir cilde sahipseniz yulaf ezmesi maskesi cildinizde kızarıklığa neden olabilir. Bu yüzden bu maskeyi uygulamadan önce küçük bir karışımı elinizin üst bölgesine sürerek test etmenizde fayda var.  Sürdüğünüz karışım kuruduktan sonra yıkayın ve 2 saat kadar bekleyin. Cildinizin maskeye ne tepki vereceğini bu sayede test etmiş olursunuz.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Patlıcan Maskesi

Cilt tipinize uygun olmayan bir maske kullandığınızda cildiniz zarar görebiliyor. Patlıcan maskesi her cilt tipi için uygulanabilen maskelerden birisidir. Patlıcan maskesi kuru, yağlı ya da karma ciltlere yapılabiliyor. Cilt maskesi yardımıyla cildinizin canlanıp nefes aldığını hissedeceksiniz. Patlıcan maskesi cildinize hayat verip mikroplardan arınmasına yardımcı olacaktır.

Patlıcan maskesi için gereken malzemeler:

 • 2 bardak su
 • Kaymak
 • 1 diş sarımsak
 • Yarım patlıcan

Patlıcan maskesi nasıl yapılır? Öncelikle patlıcanları dilimleyip suda kaynatmanız gerekiyor. Sonrasında bir diş sarımsak ekleyerek karışımı lapa haline getirmelisiniz. Üzerine kaymak ilave etmeli ve krem haline gelene kadar karıştırmalısınız.

Patlıcan maskesi nasıl uygulanır? Elde ettiğiniz karışımı yüz ve boyun kısmınıza yumuşak hareketlerle sürmelisiniz. 25 dakika kadar bekledikten sonra, ılık su kullanarak karışımı sürdüğünüz bölgeleri yıkayabilirsiniz. Patlıcan maskesi cildinizin durumuna göre, haftada bir veya iki haftada bir kez uygulayabileceğiniz bir maskedir.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Yoğurt Maskesi

Tüm cilt tipleri için uygulayabileceğiniz yoğurt maskesi, basit içeriği ve iki dakikada hazırlanması sebebiyle kısa sürede sıkça uyguladığınız maskelerden biri olmaya aday görünüyor.

İçindekiler:
– 2 yumurta beyazı
– 2 kaşık yoğurt

Yumurtaların beyazlarını sarısından ayırarak bir kasenin içerisine koyun. Kasenin içerisine iki kaşık yoğurdu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra göz çevrenize değdirmeden yüzünüze uygulayın. Maskeyi 10-15 dakika kadar yüzünüzde tuttuktan sonra ılık su ile durulayın. Son olarak da ılık bir havlu ile kurulayın. Yoğurt maskesi tarifini haftada bir kez uyguladığınızda cildinizdeki değişikliği kısa sürede fark edeceksiniz.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Diş Macunu

Burundaki siyah noktalar için diş macunu kullanmak faydalı olabilmektedir. Kişiler siyah nokta temizleme konusunda artık alternatif yöntemlere baş vurmakta.

Diş Macunu İle Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Siyah noktalar tüm bireyler için bir sorun teşkil etmektedir. Her yaşta burnunuzda siyah noktalar oluşabilir. Burundaki siyah noktalar için diş macunu işinize yarayabilir.

Hangi Diş Macunu ile Burundaki Siyah Noktalar Temizlenir?

Burundaki siyah noktaları temizlemek için her diş macununu kullanamazsınız. Burundaki siyah noktaları temizlemek için diş macunu; jel, beyazlatma özelliğine sahip ve hassas dişler için kullanılan bir diş macunu olmalıdır. Aynı zamanda nane aromalı bir diş macunu olması dahafaydalı olacaktır.

Diş macunu ile siyah nokta temizleme işlemini cildiyeci doktorlarda önermektedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak cildiniz çok hassas ise öncelikle ufak bir deneme yapmanızda fayda var.

OY VER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler